ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne do Wenezueli

Agnieszka Banasiak

Zaktualizowano: 2024-12-17

Wenezuela to miejsce dla osób szukających zarówno odpoczynku na rajskich plażach, jak i przygód w sercu tropikalnej natury. Niebywała różnorodność przyrodnicza, unikalne gatunki zwierząt, białe plaże i szmaragdowe morze, największy wodospad na świecie Salto Angel, delta rzeki Orinoko, majestatyczne Andy i tętniące życiem Caracas – sprawdź dlaczego jeszcze warto odwiedzić Wenezuelę i jakie ubezpieczenie na wyjazd wybrać.

Boliwariańska Republika Wenezueli jest położona w północnej części Ameryki Południowej nad Morzem Karaibskim i Oceanem Atlantyckim. Sąsiaduje z Kolumbią, Brazylią i Gujaną. 34% kraju pokrywają wilgotne lasy równikowe, a kraj charakteryzuje się bardzo urozmaiconą rzeźbą terenu: pasma górskie Andów, Nizina Orinoko, Wyżyna Gujańska, a na wybrzeżu liczne zatoki i laguny.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Wenezuela – najważniejsze informacje

Wenezuela, położona w północnej części Ameryki Południowej, to kraj o zróżnicowanym krajobrazie obejmującym góry Andów, amazońską dżunglę oraz wybrzeże Morza Karaibskiego. Stolicą kraju jest Caracas, dynamiczne miasto będące zarówno centrum kulturalnym, jak i gospodarczym, choć zmaga się z wieloma wyzwaniami społecznymi i ekonomicznymi. Jednym z największych naturalnych skarbów Wenezueli jest wodospad Salto Ángel, najwyższy wodospad świata, spływający z płaskowyżu Auyán-Tepui w Parku Narodowym Canaima.

Wenezuela jest również znana z rozległych równin Llanos, w których można znaleźć wyjątkowe okazy fauny i flory. Wyspy takie jak Los Roques, stanowią raj dla miłośników plaż i sportów wodnych. Mimo uroków przyrody podróżowanie po Wenezueli wymaga ostrożności ze względu na problemy z bezpieczeństwem oraz ograniczoną infrastrukturę turystyczną.

Wypowiedź eksperta

W Wenezueli w dalszym ciągu dochodzi do brutalnych aktów przemocy. Wielu Wenezuelczyków nosi broń, zdarzają się napady, kradzieże, a czasem porwania. Do dużej liczby drobnych przestępstw dochodzi również ze strony wszechobecnych na ulicach miast motocyklistów. Na lotniskach i przejściach granicznych zalecamy zachowanie ostrożności.
www.gov.pl

Kraj ma bogatą historię, od rdzennych kultur po okres kolonizacji hiszpańskiej, której dziedzictwo widać w lokalnej architekturze i kulturze. Choć Wenezuela zmagająca się z kryzysem gospodarczym nie jest obecnie najchętniej wybieranym celem turystycznym na wakacje, czy urlop, to nadal pozostaje miejscem fascynującym dla osób szukających przygody, natury i głębszego zrozumienia regionu.

Wenezuela, co warto zobaczyć?

  • Rajski archipelag wysp Los Reques – doskonałe miejsc do nurkowania, plażowania i korzystania z uroków pogody.
  • Caracas – stolica Wenezueli położona w dolinie Masywu Centralnego i El Avila zamieszkała przez 3,5 mln ludzi. Jest miejscem pełnym kontrastów – nowoczesna architektura obok domów kolonialnych, strzeliste wieżowce sąsiadujące z pełnymi egzotycznych roślin i zwierząt parkami.
  • Coro – pierwsza stolica Wenezueli. Wyróżnia ją kolonialna starówka wpisana na listę UNESCO oraz znajdujące się zaraz za miastem wydmy Medanos de Coro.
  • Park Narodowy Henri Piter – nadzwyczajnej urody białe plaże, plantacje kakao, 528 gatunków ptaków, 83 gatunki ssaków.
  • Rzeka Rio Churun i wodospad Santo Angel – to najwyższy wodospad na świecie. Znajduje się w przepięknej części tropikalnej dżungli na terenie Parku Narodowego Canaima. Charakterystycznym elementem parku jest też kilka osad indiańskich. Cała Wyżyna Gujańska, na której znajduje się wodospad Santo Angel charakteryzuje się niezwykłym, skalnym krajobrazem.
  • Los Lanos – rozlewiska, które zamieszkują głównie zwierzęta jak kajmany, kapibary, żółwie, węże, krowy, liczne ptactwo. Jedynie wenezuelscy kowboje wypasają tu swoje bydło, a poza tym teren jest domem zwierząt.
  • Los Roques – archipelag wysp koralowych na Morzu Karaibskim, oddalony ok. 150 km od Caracas. Raj dla miłośników plażowania, nurkowania i pływania w szmaragdowym morzu.
  • Cordillera de Merida – pasmo górskie znajdujące się na wysokości 5 000 m n.p.m., doskonale nadające się na trekking.

Pogoda w Wenezueli – kiedy jechać?

Wenezuela to kraj położony w strefie klimatu równikowego, w którym dominują dwie główne pory roku: sucha i deszczowa. Z uwagi na zróżnicowane ukształtowanie terenu – Wenezuela obejmuje zarówno Andy, jak i Morze Karaibskie – klimat różni się tu w zależności od regionu.

Pora sucha trwa od listopada do kwietnia i w większości kraju opady są niewielkie, a temperatura waha się między 25 a 35 stopni Celsjusza.

Pora deszczowa trwa od maja do października. W tym czasie opady są większe przy jednoczesnej wciąż wysokiej temperaturze powietrza, więc odczuwalna jest duża wilgotność.

Średnie temperatury w Wenezueli

Temperatura powietrza w dzień
styczeń 29°Cluty 29°Cmarzec 30°Ckwiecień 30°Cmaj 31°Cczerwiec 31°Clipiec 31°Csierpień 32°Cwrzesień 32°Cpaździernik 31°Clistopad 30°Cgrudzień 30°C
Temperatura powietrza w nocy 
styczeń 25°Cluty 25°Cmarzec 26°Ckwiecień 26°Cmaj 27°Cczerwiec 27°Clipiec 27°Csierpień 28°Cwrzesień 28°Cpaździernik 28°Clistopad 27°Cgrudzień 26°C

Źródło: travelplanet.pl

W czasie podróży do Wenezueli przydadzą się więc zróżnicowane ubrania i akcesoria w zależności od tego, o jakiej porze roku i do jakiego regionu planujesz urlop.

Bezpieczeństwo w Wenezueli

Wenezuela nie należy do najbezpieczniejszych krajów, a nieostrożne podróżowanie może stanowić poważne zagrożenie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wyjazdy w okolice granicy z Kolumbią, Brazylią i Gujaną, m.in. ze względu na aktywność gangów narkotykowych. Również w związku ze stale pogarszającą się sytuacją bezpieczeństwa, m.in. ryzykiem arbitralnych zatrzymań, odradzane są podróże, które nie są konieczne, do pozostałych regionów kraju, w tym popularnych ośrodków turystycznych.

Turyści powinni na bieżąco śledzić informacje o stanie bezpieczeństwa w Wenezueli. Zaleca się szczególną ostrożność przy przejazdach z lotniska w Caracun. Rekomendowane jest korzystanie z taksówek zrzeszonych w organizacji Anfitriones de Venezuela, do której należą korporacje: Taxitour, Taxi Astrala oraz Taxi Utac.

Inne aspekty bezpieczeństwa, które należy wziąć pod uwagę:

  • Wenezuela leży w strefie aktywnej sejsmicznie.
  • Obecnie najlepiej strzeżonymi regionami turystycznymi w Wenezueli są wyspy Los Roques oraz rezerwat Canaima i znajdujący się w nim Salto Ángel – szczególnie, jeśli wyjazd w te miejsca organizowany jest przez oficjalne i sprawdzone biuro podróży.
  • W Caracas, stolicy Wenezueli, najbezpieczniej poruszać się po dzielnicach La Castellana, Los Palos Grandes, Altamira i Las Mercedes. Centrum miasta oraz dzielnice jak Petare czy Catia są miejscami niebezpiecznymi, w których panują zorganizowane grupy narkotykowe i przestępcze.
  • Dla swojego bezpieczeństwa: nie epatuj kosztownościami, nie przebywaj w tłumie, unikaj transportu publicznego, jadąc autem zamykaj drzwi od środka, unikaj poruszania się po zmroku i nocą, bądź w stałym kontakcie z rodziną, nie zostawiaj jedzenia i napojów bez nadzoru.
  • Podróżuj z kopią/skanem paszportu, a oryginał trzymaj w sejfie w hotelu.
  • Udostępnij bliskim osobom swoją lokalizację. Zawsze informuj gdzie i na jak długo się wybierasz.
  • Podróżując samochodem, zawsze miej przy sobie zapasowy kanister z benzyną. Często zdarzają się braki paliwa na stacjach.
  • W Wenezueli dotkliwie karane jest posiadanie narkotyków. Grozi za to bezwzględna kara wieloletniego więzienia, a w miejscach tych panują drastyczne warunki. Dlatego nie zostawiaj bagażu bez opieki np. na lotnisku.
PAMIĘTAJ!

W ostatnim czasie sytuacja polityczna w kraju jest dość stabilna, jednak w każdym momencie można spodziewać się eskalacji napięć społecznych.
bezpieczeństwo w Wenezueli

Jakie dokumenty do Wenezueli zabrać?

Na wycieczkę do Wenezueli konieczne będzie zabranie paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy od momentu wjazdu do kraju.

Wiza dla podróżnych odwiedzających Wenezuelę w celach turystycznych na czas do 90 dni nie jest konieczna.

Teoretycznie uznawane jest polskie prawo jazdy, jednak w praktyce część wypożyczalni sprzętu może dodatkowo wymagać świadectwa zdrowia, które wraz z prawem jazdy upoważnia do prowadzenia pojazdów. Świadectwo zdrowia można otrzymać po wykonaniu odpowiednich badań w wyznaczonych do tego placówkach. Koszt badań to ok. 15 dolarów.

Niezbędnym dokumentem w Wenezueli będzie także polisa podróżna. W przypadku jej braku, to turysta będzie musiał pokryć całe koszty leczenia, transportu medycznego do kraju czy koszty ratownictwa – w zależności, jaka pomoc będzie niezbędna.

Wenezuela — co dodatkowo warto wziąć?

W trakcie podróży zagranicznej do Wenezueli przyda się zabranie konkretnych akcesoriów, które ułatwią codzienne funkcjonowanie. Zaopatrz się w:

  • Przejściówkę do kontaktu
  • Saszetkę na portfel i telefon
  • Dolary amerykańskie
  • Krem z filtrem
  • Dobrze wyposażoną apteczkę
  • Kilka kart płatniczych.

Przed podróżą zadbaj o dopełnienie szczególnych formalności, jakich wymaga wyprawa do tego miejsca:

  • W trakcie podróży zagranicznej zawsze warto mieć przy sobie – oprócz kart płatniczych – także trochę gotówki. Podróżując do Wenezueli środków finansowych powinno być znacznie więcej na wypadek nieoczekiwanych sytuacji podczas podróży. Realizowanie płatności kartami Visa i Mastercard jest ryzykowne, a bywa często, że niemożliwe. Nie ma bankomatów obsługujących polskie systemy transakcyjne.
  • Przed wyjazdem upewnij się w banku, w jakim posiadasz konto, czy aplikacja bankowa, której używasz w telefonie nie zostanie zablokowana na terenie Wenezueli w ramach procedur bezpieczeństwa banku.
  • Jeszcze na lotnisku w Wenezueli zaopatrz się w lokalną kartę SIM. Telefonia komórkowa (wraz z przesyłem danych) na terenie Wenezueli dostępna jest jedynie w dużych miastach i ich okolicach.
  • Korupcja w wenezuelskiej policji zdarza się nagminnie. Zatrzymanie auta do kontroli drogowej może mieć na celu próbę wymuszenia łapówki.

EKUZ na urlop w Wenezueli – czy się sprawdzi?

Wypowiedź eksperta

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie funkcjonuje w Wenezueli, a jedyną formą uzyskania bezpłatnej opieki medycznej jest ubezpieczenie podróżne.
Magdalena Kajzer

Ubezpieczenie turystyczne do Wenezueli, to podstawa spokojnego urlopu. Nawet jeśli wydarzy się coś, na co nie masz wpływu, towarzystwo ubezpieczeniowe zapewni Ci odpowiednią opiekę, pomoc oraz zwrot kosztów leczenia, w przypadku obowiązkowej hospitalizacji, czy wizyty u lekarza.

Prywatne leczenie w Wenezueli jest drogie. Doba w szpitalu to koszt od 2800 zł, a wizyta u specjalisty zaczyna się od 300 zł. Nie mając odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, za wszystkie koszty zapłacisz z własnej kieszeni.

Sumy ubezpieczenia kosztów leczenia w Wenezueli powinny opiewać na min. 100 000 euro, jednak jeśli tylko masz taką możliwość – wybierz jak największe sumy i szeroki zakres ubezpieczenia.

Wypowiedź eksperta

W przypadku problemów zdrowotnych zalecamy korzystanie jedynie z klinik prywatnych, które są drogie i wymagają płatności z góry, ale zapewniają leczenie lub przyjęcie w nagłych przypadkach. Szpitale publiczne są bardzo słabo wyposażone w sprzęt medyczny i brak jest nawet podstawowych lekarstw bądź środków opatrunkowych. Nie zapomnij przed podróżą wykupić odpowiedniego ubezpieczenia podróży, które pokryje koszty pobytu w klinice.
www.pacjent.gov.pl

W trakcie podróży do Wenezueli istnieje ryzyko zarażenia takimi chorobami jak: malaria, denga, błonica, wirusowe zapalenie wątroby typu A, gruźlica i HIV/AIDS. Konieczne jest zaszczepienie się na żółtą febrę oraz zabranie ze sobą książeczki zdrowia.

Ubezpieczenie turystyczne do Wenezueli

Ubezpieczenie podróżne do Wenezueli jest niezbędne, ponieważ nie tylko nie jest honorowany tu EKUZ, ale i dostępną pomoc medyczną świadczą niemal wyłącznie placówki prywatne, w których leczenie jest drogie. Za pokrycie kosztów leczenia w 100 % zapłaci poszkodowany, jeśli nie nie zadba wcześniej o odpowiednią polisę.

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne dla 1 osoby, na 1 dzień (poza Europą)
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
AXA
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
7,95 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł OC: 150 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu COVID-19 Rehabilitacja po powrocie do Polski: (+3,50 zł)
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
9,27 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł OC: 150 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu COVID-19
Uniqa
Koszty leczenia
250 000 zł
Ratownictwo
250 000 zł
Bagaż
2 000 zł
11,52 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 150 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu COVID-19
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
21,00 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 200 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu COVID-19
Najtańsze ubezpieczenie turystyczne dla 1 osoby, na 1 dzień (poza Europą)
AXA
7,95 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł OC: 150 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu COVID-19 Rehabilitacja po powrocie do Polski: (+3,50 zł)
Nationale-Nederlanden
9,27 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł OC: 150 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu COVID-19
Uniqa
11,52 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
250 000 zł
Ratownictwo
250 000 zł
Bagaż
2 000 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 150 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu COVID-19
Generali
21,00 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 200 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu COVID-19

Ubezpieczenie turystyczne powinno być dopasowane do Twoich planów i aktywności. Jeśli masz zamiar podczas wakacji uprawiać swój ulubiony sport – sprawdź w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, czy polisa zapewnia Ci w takiej sytuacji ochronę. Jeśli dojdzie do wypadku, na przykład podczas wspinaczki górskiej, a Twoje ubezpieczenie nie gwarantuje zwrotu kosztów leczenia w przypadku takich zdarzeń – za wszelkie usługi medyczne i okołomedyczne zapłacisz z własnej kieszeni.

Dobre ubezpieczenie turystyczne powinno zapewniać:

  • Koszty leczenia – do Wenezueli min. 100 000 euro, ale bez problemu znajdziemy dobrą ofertę z wyższą sumą, np. polisa za 14 zł/dzień, w której koszty leczenia wynoszą 9 000 000 euro.
  • Koszty ratownictwa – podczas trekkingu i podejmowania ryzykownych aktywności jest to pozycja niezbędna; koszty akcji ratunkowej liczy się w setkach tysięcy euro.
  • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – zapewni wypłatę odszkodowania w przypadku uszczerbku na zdrowiu, a także pokryje koszty rehabilitacji i leczenia.
  • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – podczas uprawiania sportów bardzo przydatne, gdyż pokryje koszty w przypadku ewentualnego wyrządzenia szkody na mieniu lub zdrowiu osoby trzeciej.
  • Koszty transportu powrotnego – transport medyczny z Wenezueli do Polski to koszty opiewające na setki tysięcy euro; pokrycie tego ewentualnego wydatku w razie nieszczęśliwego zdarzenia lub choroby uniemożliwiającej powrót tradycyjnym samolotem to konieczność.
  • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji – w razie konieczności odwołania wyjazdu, podróżny nie straci poniesionych już wydatków.

Ubezpieczenie kosztów leczenia można uzupełnić o niezbędne rozszerzenia. Są o tyle korzystne, że można indywidualnie dopasować je do swoich potrzeb, a bez nich, w sytuacji nagłej, może sie okazać, że ubezpieczenie będzie nieskuteczne.

Przykład

Pani Wiesława wyjechała na wycieczkę do Omanu, mając ubezpieczenie turystyczne, jednak skorzystała wyłącznie z polisy dodawanej w ramach oferty z biura podróży. Kobieta nie pomyślała, że choruje na nadciśnienie tętnicze, które jest chorobą przewlekłą, a jako takie - wymaga dodatkowego rozszerzenia do ubezpieczenia w podróży zagranicznej. Gdy turystka trafiła do szpitala z powodu pogorszonego stanu zdrowia wynikającego z nadciśnienia, to za hospitalizację i udzieloną pomoc lekarską musiała zapłacić samodzielnie. Polisa nie uwzględniała rozszerzenia o choroby przewlekłe i nie obejmowała tego typu zdarzenia.

Rozszerzenia, które można dopasować do własnych potrzeb, to:

W kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych można porównać dostępne oferty polis do Wenezueli i wybrać najkorzystniejsze warunki dla siebie. Najtańsze ubezpieczenie podróżne do Wenezueli kosztuje nieco ponad 6 zł, ale dobre ubezpieczenie turystyczne uwzględniające szeroki zakres ochrony można nabyć już za 14 zł/dzień.

Podsumowanie
  1. Wenezuela to kraj, w którym zagrożenie przestępczością pospolitą jest duże. Należy zachować szczególną ostrożność.
  2. W Wenezueli nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Turystycznego.
  3. Leczenie odbywa się głównie w prywatnych placówkach i jest bardzo drogie.
  4. Rekomendowane jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego z wysokimi sumami gwarantowanymi.
  5. Najtańsze ubezpieczenie podróżne do Wenezueli kosztuje nieco ponad 6 zł.

Najczęściej zadawane pytania

  1. Czy można wykupić ubezpieczenie turystyczne do Wenezueli?

    Ubezpieczenie turystyczne do Wenezueli kupić można stacjonarnie w punkcie ubezpieczeń podróżnych bądź przez internet - korzystają np. z porównywarki na polisturystyczna.pl, gdzie sprawdzisz i porównasz oferty kilkunastu ubezpieczycieli, a następnie wybrane ubezpieczenie podróżne kupisz przez internet. Gdy kupujesz ubezpieczenie przez internet, wszystkie formalności, polisę, numery alarmowe itp., otrzymasz na wskazany adres mailowy.

  2. Na jaką kwotę wykupić ubezpieczenie turystyczne?

    Zakres ubezpieczenia i sumy ubezpieczenia różnią się w zależności od oferty, towarzystwa ubezpieczeniowego oraz ceny. Nie warto kupować jakiegokolwiek ubezpieczenia, gdyż bardzo prawdopodobne, że okaże się niewystarczające. Sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do Wenezueli powinny wynosić co najmniej 100 000 euro. Ważne, aby polisa zawierała także: koszty ratownictwa, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie bagażu, Ubezpieczenie kosztów rezygnacji. W ogólnych warunkach ubezpieczenia sprawdź, czy dana składowa stanowi ochronę ubezpieczeniową i na jaką sumę.

  3. Czy Polacy potrzebują wizy do Wenezueli?

    Obywatele Polski nie muszą posiadać wizy, jeśli pobyt w Wenezueli nie przekroczy 90 dni. Od tej sytuacji są odstępstwa. Podróżni przyjeżdżający w innym celu niż turystyczny, czyli np. biznesowym, muszą posiadać wizę – wydaje ją ambasada Wenezueli w Warszawie.

  4. Jakie ubezpieczenie turystyczne jest najlepsze?

    Najlepsze ubezpieczenie turystyczne do Wenezueli to takie, które jest dopasowane do potrzeb turysty - aktywności, jakie planuje podczas urlopu oraz stanu zdrowia. Rekomendowane jest, aby sumy ubezpieczenia były najwyższe z możliwych, w tym koszty leczenia co najmniej 100 000 euro. Jeśli turysta planuje uprawianie sportów ekstremalnych, powinien wykupić polisę podróży zagranicznej z wysokimi kwotami ratownictwa oraz rozszerzeniem o sporty ekstremalne. Urlop w tak oddalonym od Polski kraju wymaga również dużych kwot w zakresie transportu medycznego do kraju.

  5. Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na 7 dni?

    Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Wenezueli kosztuje 6,19 zł za dzień ochrony. Jednak taka najtańsza polisa nie posiada dostatecznie dużego zakresu ochrony, m.in. suma kosztów leczenia to jedynie ok. 40 000 euro, ratownictwo to 7 000 euro, brak tu też ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, a ubezpieczenie bagażu wynosi ok. 230 euro. Znacznie korzystniejszą polisą będzie oferta AXE za 24 zł za dzień ochrony, gdzie do zakresu ochrony wchodzą koszty leczenia w wysokości ponad 9 mln euro, a ubezpieczenie bagażu opiewa na kwotę 1400 euro.

  6. Czy warto brać ubezpieczenie w TUI?

    Planujesz wakacje z biurem podróży? Zazwyczaj otrzymujesz wtedy ubezpieczenie na wyjazd wchodzące w skład oferty. Należy sprawdzić szczegóły zakresu ochrony w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia i porównać, czy wskazane sumy ubezpieczenia i składowe polisy będą odpowiednie w czasie podróży i aktywności, jakie planujesz. Dobre ubezpieczenie podróżne możesz dopasować do swoich potrzeb i tego zazwyczaj nie gwarantuje standardowe ubezpieczenie z biurem podróży.

Źródła

  • https://www.gov.pl/
  • https://pacjent.gov.pl/ekuz
  • https://www.gov.pl/web/wenezuela/idp
Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Agnieszka Banasiak
Redaktor

Oceń artykuł:

5/5 - (1 głos)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments